11
Ağu

4 Adımda Mutfak Dekorasyonu

1.Adım : Fazla eşyalarımızı ortadan kaldıralım ve ortamı rahatlatalım!

Şüphesiz çoğu evde mutfak, evin en küçük alanıdır ve en çok da eşya konulan yeridir. Kullanılan mutfak robotları, eşyalar , malzemeler mutfakta çok fazla yer kaplar ve saklama alanı da az olduğu için mutfağınız normalden daha dağınık gözükür. İşlevsel ve fonksiyonel mutfak dolapları bu konuda çok işimize yarayabilir. Küçük eşyalarınız için boş alanlara da ince dolaplar yaptırabilir , atıl alanlarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mutfak dolaplarını beyaz seçerseniz mutfağınız daha geniş ve ferah gözükür.

2.Adım : Ferah ve Aydınlık bir Mutfak

Çalıştığınız ortamın ferah ve aydınlık olması çok önemlidir. Mutfak dolaplarının altında ve üstünde kullanılan ışıklar mutfağınıza modern ve şık bir hava katar. Sarı aydınlatma mutfağınızda daha sıcak ve keyifli bir çalışma ortamı yaratmanızı sağlayabilir.

3.Adım : Mutfağımızı süsleyelim!

Mutfak süsleme fikirlerini mutfağınızın boş alanlarına göre düşünürseniz, alanı daha verimli kullanmış olursunuz. Mutfağınızda kullandığınız renklerle uyumlu mutfak aksesuarları seçerseniz özellikle dar ve küçük mutfak modelleri için yorucu ve kalabalık bir görüntü vermemiş olursanız. Eğer beyaz bir mutfağa sahipseniz şanslısınız! Canlı renkler kullanarak mutfağınızı neşelendirebilirsiniz.

4.Adım: Mutfak Kapısı

Mutfak Kapısı belki de dekorasyon sırasında en son aklınıza gelecek ayrıntı olsa da mutfak kapısı dekorasyonun bir parçasıdır. Mutfağın stilini yansıtmasının  yanı sıra mutfak kapılarının yerine göre de işlevsel olması çok önemlidir. Eğer dar  ve küçük mutfaklara sahipseniz mutfak kapınızın var olması hareket alanınızı kısıtlar. Bu sebeple sürgülü kullanabileceğiniz mutfak kapıları daha rahat bir alanda çalışmanızı sağlar.